Home FÍF Startlistar og tíðarætlan til FM 2013 á Tórsbreyt 3.-4. august kl. 13-16

Startlistar og tíðarætlan til FM 2013 á Tórsbreyt 3.-4. august kl. 13-16

by Guttorm Sørensen

So eru startlistar og tíðarætlan til FM fyri vaksin, sum verður á Tórsbreyt í vikuskiftinum, gjørdir. Kappast verður bæði leygardagin og sunnudagin frá kl. 13.00 til umleið kl. 16.00. Lagt er upp til nógvar spennandi kappingar. Flestu av teimum, sum júst hava luttikið á Oyggjaleikunum á Bermuda eru við til FM. Á Bermuda vann frælsur ítróttur heili átta heiðursmerkir. Spennandi verður hvussu leikur verður í vikuskiftinum, tí fleiri aðrir góðir og ungir íðkarar luttaka eisini.

Onkur av teimum ungu verður ivaleyst á síggja á Oyggjaleikalandsliðnum, sum ferð til Jersey í 2015. Tað er ókeypis at hyggja, og vónar FÍF at nógvir áskoðarar eisini koma, umframt teir meira vanligu fjeppararnar.

Startlistar og tíðarætlan eru niðanfyri. Undir hvørjari kapping stendur hvør í eigur føroyska metið í hesi grein umframt hvør bleiv føroyameistari í hesi grein í 2012.

 

FM 2013  Leygardagur 3. august á Tórsbreyt
Geil Menn 400m hekk finala 3. aug. kl. 13.00
1 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
2 Teitur Bjarnastein 1997 Bragdið
3 Teitur Seloy 1994 Hvirlan
4 Steingrímur Hallsson 1997 Bragdið
5 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
FM: 60,5 sek. – Albert Marni Joensen, ’68 – 15.05.94
2012:
Menn/Kvinnur klingrukast 3. aug. kl. 13.00
1 Bjørk Reynagarð Svabo 1996 Hvirlan
2 Marita Petersen 1998 Hvirlan
3 Louisa Svabo 1992 Hvirlan
1 Heri Ziska 1967 Hvirlan
2 Kristian Martin Garðalið 1990 Hvirlan
3 Hallur Simonsen 1995 Hvirlan
4 Hanus Bergsson 1995 Hvirlan
5 Steinolvur Geyti 1994 Hvirlan
6 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
7 Tróndur Arge 1994 Hvirlan
8 Rúni Jacobsen 1994 Hvirlan
9 Hans Hjørleivur Magnussen 1995 Hvirlan
FM: 48,50m – Heri Ziska, ’67 – 28.05.94
FM: 30,05m – Ingibjørg Poulsen, ’74 – 11.07.02
2012: Heri Ziska 43,43m
2012: Ingibjørg Poulsen 19,09m
Geil Kvinnur 800m finala   3. aug. kl. 13.10
1 Hildur Poulsen 1997 Bragdið
2 Rebekka Fuglø 1993 Treysti
FM: 2.15,84 – Rebekka Fuglø, ’91 – 30.06.2013
2012: Bjørk Herup Olsen 2.42,5 min.
Geil Menn 100m innl. Riðil 1 3. aug. kl. 13.30
1 Robin Jønsson 1990
2 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
3 Tummas Napoleon Arge 1995 Hvirlan
4 Rúni Jacobsen 1994 Hvirlan
5 Regin Joensen 1995 Bragdið
Geil Menn 100m innl. Riðil 2 3. aug kl. 13.35
1 Jákup Dahl Ljósheim 1998 Hvirlan
2 Hallur Simonsen 1995 Hvirlan
3 Rói Holgarsson 1992 Bragdið
4 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
5 Heini Høgnason 1994 Bragdið
FM: 11,27 sek. – Heini Hátún, ’71 – 09.08.03
2012: Rói Holgarsson 11,35 (+4,3)
Handan Menn 400m hekk kl. 13.40
Handan Kvinnur 800m kl. 13.40
Geil Menn 800m finala   3. aug. kl. 13.50
1 Marnar Djurhuus 1995 Treysti
2 Teitur Bjarnastein 1997 Bragdið
3 Rúni Seloy 1994 Bragdið
4 Einar Gregersen 1995 Treysti
5 Steingrímur Hallsson 1997 Bragdið
6 Regin Thomsen 1976 Bragdið
6 Debes H. Christiansen 1966 Bragdið
FM: 1.55,5 min. – Albert Marni Joensen, ’68 – 26.05.92
2012: Regin Joensen 2.10,2 min.
Handan Menn 800m kl. 14.20
Handan Menn/Kvinnur klingrukast kl. 14.20
Geil Menn 400m finala   3. aug. kl. 14.25
2 Regin Joensen 1995 Bragdið
3 Rúni Seloy 1994 Bragdið
4 Teitur Bjarnastein 1997 Bragdið
FM: 50,28 sek – Heini Hátún, ’71 – 12.07.01
2012: Regin Joensen 56,66 sek.
Menn/Kvinnur longdarlop 3. aug. kl. 14.25
1 Marita Petersen 1998 Hvirlan
2 Hildur Poulsen 1997 Bragdið
3 Kristin Lív Svabo Jónsdóttir 1995 Hvirlan
1 Tórur Mortensen 1998 Hvirlan
2 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
3 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
4 Jákup Dahl Ljósheim 1998 Hvirlan
FM: 7,10m – Ási Mikkelsen, ’73 – 22.05.99
FM: 4.59m – Elsa Berg, ’96 – 02.08.11
2012: Daniel D. Rein 5,74m
2012: Edna Maria Debes 3,99m
Geil Kvinnur 400m finala   3. aug. kl. 14.35
2 Sára Debesardóttir 1998 Bragdið
3 Rebekka Fuglø 1993 Treysti
4 Hildur Poulsen 1997 Bragdið
FM: 60,99 sek – Rebekka Fuglø, ’93 – 25.07.2013
2012: Hildur Poulsen 76,34
Handan Menn 400m kl. 14.45
Handan Kvinnur 400m kl. 14.45
Geil Menn/Kvinnur 5.000m finala 3. aug. kl. 14.55
1 Marnar Djurhuus 1995 Treysti
2 Sam Vang 1970 Bragdið
3 Einar Gregersen 1995 Treysti
4 Henry Olsen 1964 Bragdið
5 Magni Jacobsen 1976 Treysti
6 Debes H. Christiansen 1966 Bragdið
7 Borgar Biskopstø 1962 Treysti
8 Andrias Hansen 1982 Bragdið
9 Heini Gregersen 1964 Treysti
10 Jonhard Larsen 1966 Treysti
11 Cecil Weihe 1965 Bragdið
12 Rói Dam 1998 Roysnið
13 Súni Jacobsen 1967 Bragdið
14 Borgarhjørt Holm 1966 Bragdið
FM: 14.48,01 min. – Albert Marni Joensen, ’68 – 09.06.92
FM: 17.37,04 min. – Bjørk Herup Olsen, ’91 – 20.04.12
2012: Sam Vang 17.49,46
2012: Bjørk Herup Olsen 20.08,60
Menn/Kvinnur Sleggjuvarp 3. aug. kl. 14.55
1 Bjørk Reynagarð Svabo 1996 Hvirlan
2 Louisa Svabo 1992 Hvirlan
1 Tróndur Arge 1994 Hvirlan
2 Teitur Seloy 1994 Hvirlan
3 Steinolvur Geyti 1994 Hvirlan
4 Heri Ziska 1967 Hvirlan
5 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
6 Hanus Bergsson 1995 Hvirlan
7 Hallur Simonsen 1995 Hvirlan
FM: 48,92m – Heri Ziska, ’67 – 27.06.99
FM: 40,46m – Randi Kúrberg, ’72 – 02.08.09
2012: Heri Ziska 40,75m
2012: Randi Kúrberg 30,34m
Handan Menn/Kvinnur 5.000m kl. 15.25
Handan Menn/Kvinnur longdarlop kl. 15.25
Geil Kvinnur 100m finala   3. aug. kl. 15.30
2 Marita Petersen 1998 Hvirlan
3 Hildur Poulsen 1997 Bragdið
4 Rebekka Fuglø 1993 Treysti
5 Kristín Lív Svabo Jónsdóttir 1995 Hvirlan
FM: 13,3 sek. – Elin Rasmussen, ’76 – 23.07.94
2012: Edna Maria Debes 13,81 sek.
Geil Menn 100m finala   3. aug. kl. 15.30
1
2
3
4
5
6
FM: 11,27 sek. – Heini Hátún, ’71 – 09.08.03
2012: Rói Holgarsson 11,35 (+4,3)
Kvinnur 4 x 100m finala 3. aug. kl. 15.50
1
2
3
4
5
6
FM: 57,60 sek. – Hvirlan – 20.08.11
2012: DSQ
Menn 4 x 100m finala 3. aug. kl. 16.00
1
2
3
4
5
6
FM: 46,2 sek. – 09.07.89 & 25.07.92
2012: Hvirlan 49,04
Handan Menn/Kvinnur sleggjuvarp kl. 16.05
Handan Menn/Kvinnur 100m kl. 16.10
Handan Menn/Kvinnur 4 x 100m kl. 16.10
FM 2013 Sunnudagur 4. august á Tórsbreyt
Geil Kvinnur 100m hekk finala 4.aug.  kl. 13.00
3 Marita Petersen 1998 Hvirlan
4 Kristin Lív Svabo Jónsdóttir 1995 Hvirlan
FM: 18,47 sek – Edna Maria Debes, ’97 – 21.06.13 (+1,2)
2012: Edna Maria Debes 17,80 sek. (+5,1)
Menn/Kvinnur spjótkast 4. aug. kl. 13.00
1 Bjørk Reynagarð Svabo 1996 Hvirlan
2 Louisa Svabo 1992 Hvirlan
3 Marita Petersen 1998 Hvirlan
1 Tróndur Arge 1994 Hvirlan
2 Hanus Bergsson 1995 Hvirlan
3 Kristian Martin Garðalið 1990 Hvirlan
4 Steinolvur Geyti 1994 Hvirlan
5 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
6 Steingrímur Hallsson 1997 Hvirlan
7 Rógvi Højgaard 1983 Hvirlan
8 Rógvi Johansen 1997 Bragdið
9 Jákup Dahl Ljósheim 1998 Hvirlan
10 Tóri Nielsen 1997 Hvirlan
11 Hallur Simonsen 1995 Bragdið
FM: 57,74m – Rógvi Højgaard, ’84 – 02.06.07
FM: 36,70m – Randi Kúrberg, ’72 – 02.06.07
2012: Rógvi Højgaard 47,53m
2012: Sólja Fríða Jóanisdóttir 29,37m
Geil Menn 110m hekk finala 4. aug. kl. 13.10
3 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
4 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
FM: 17,38 sek – Øssur Debes Eiriksfoss, ’90 – 08.07.12
2012: Øssur Debes Eiriksfoss 16,94 sek. (+6,4)
Geil Menn 200m innl. Riðil 1 4. aug. kl. 13.25
1 Jákup Dahl Ljósheim 1998 Hvirlan
2 Herluf Hansen 1973 Bragdið
3 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
4 Rói Holgarsson 1992 Bragdið
5 Regin Joensen 1995 Bragdið
Geil Menn 200m innl. Riðil 2 4. aug. kl. 13.30
2 Robin Jønsson 1990
3 Tummas Napoleon Arge 1995 Hvirlan
4 Rúni Seloy 1994 Bragdið
5 Teitur Bjarnastein 1997 Bragdið
FM: 23,00 sek. – Heini Hátún, ’71 – 03.07.01
2012: Rói Holgarsson 23,79 (+5,3)
Geil Menn 1.500m finala   4. aug. kl. 13.40
1 Rúni Seloy 1994 Bragdið
2 Marnar Djurhuus 1995 Treysti
3 Teitur Bjarnastein 1997 Bragdið
4 Einar Gregersen 1995 Treysti
5 Regin Thomsen 1976 Bragdið
6 Guttorm Sørensen 1968 Treysti
7 Debes H. Christiansen 1966 Bragdið
FM: 3.54,39 min. – Albert Marni Joensen, ’68 – 14.08.92
2012: Regin Joensen 4.46,72 min.
Geil Kvinnur 1.500m finala 4. aug. kl. 13.55
1 Rebekka Fuglø 1993 Treysti
FM: 4.37,31 min. – Bjørk Herup Olsen, ’91 – 07.07.12
2012: Bjørk Herup Olsen 5.31,79 min.
Menn/Kvinnur trístøkk 4. aug. kl. 14.00
1 Marita Petersen 1998 Hvirlan
1 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
2 Steingrímur Hallsson 1997 Bragdið
3 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
4 Jákup Dahl Ljósheim 1998 Hvirlan
5 Tórur Mortensen 1998 Hvirlan
FM: 14,34m – Øssur Debes Eiriksfoss, ’90 – 19.07.13
FM: 9,37m – Elsa Berg, ’96 – 30.06.11
2012: Øssur Debes Eiriksfoss 12,61m (-7,2)
2012: Edna Maria Debes 9,05m (-5,9)
Handan Kvinnur 100m hekk kl. 14.30
Handan Menn 110m hekk kl. 14.30
Handan Menn/Kvinnur spjótkast kl. 14.30
Handan Menn/Kvinnur 1.500m kl. 14.35
Handan Menn/Kvinnur trístøkk kl. 14.35
Menn/Kvinnur hæddarlop 4. aug. kl. 14.40
1 Kristin Lív Svabo Jónsdóttir 1995 Hvirlan
2 Marita Petersen 1998 Hvirlan
3 Louisa Svabo 1992 Hvirlan
1 Teitur Seloy 1994 Hvirlan
2 Steingrímur Hallsson 1997 Bragdið
3 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
4 Øssur Debes Eiriksfoss 1990 Hvirlan
FM: 2,01m – Øssur Debes Eiriksfoss, ’90 – 15.07.13
FM: 1,47m – Edna Maria Debes, ’97 – 25.08.12
2012: Øssur Debes Eiriksfoss 190cm
2012: Edna Maria Debes 125cm
Geil Menn 3.000m forðarenn. finala 4. aug. kl. 15.00
1 Sam Vang 1970 Bragdið
2 Marnar Djurhuus 1995 Treysti
3 Rúni Seloy 1994 Bragdið
FM: 9.08,93 min. – Albert Marni Joensen, ’68 – 27.07.94
2012: Sam Vang 11.55,62 min.
Menn/Kvinnur kúlustoyt 4. aug. kl. 15.00
1 Marita Petersen 1998 Hvirlan
2 Bjørk Reynagarð Svabo 1996 Hvirlan
3 Louisa Svabo 1992 Hvirlan
4 Kristin Lív Svabo Jónsdóttir 1995 Hvirlan
1 Helgi Geyti 1993 Hvirlan
2 Hans Hjørleivur Magnussen 1995 Hvirlan
3 Kristian Martin Garðalið 1990 Hvirlan
4 Tóri Nielsen 1997 Hvirlan
5 Hallur Simonsen 1995 Hvirlan
6 Teitur Seloy 1994 Hvirlan
7 Trygvi Zachariassen Laksafoss 1994 Hvirlan
8 Tummas Jákup Sørensen 1995 Hvirlan
9 Steinolvur Geyti 1994 Hvirlan
10 Hanus Bergsson 1995 Hvirlan
FM: 13,44m – Heini Hátún, ’71 – 02.07.05
FM: 10,96m – Ingibjørg Poulsen, ’74 – 07.09.02
2012: Helgi Geyti 10,06m
2012: Randi Kúrberg 8,06m
Handan Menn 3.000m forðarenn. kl. 15.15
Geil Kvinnur 200m finala   4. aug. kl. 15.40
2 Sára Debesardóttir 1998 Bragdið
3 Hildur Poulsen 1997 Bragdið
4 Rebekka Fuglø 1993 Treysti
5 Marita Petersen 1998 Hvirlan
FM: 27,99sek. – Rebekka Fuglø, ’93 – 08.06.13
2012: Edna Maria Debes 30,57 (+5,2)
Geil Menn 200m finala   4. aug. kl. 15.50
1
2
3
4
5
6
FM: 23,00 sek. – Heini Hátún, ’71 – 03.07.01
2012: Rói Holgarsson 23,79 (+5,3)
Handan Menn/Kvinnur hæddalop kl. 16.00
Kvinnur 4 x 400m finala 4. aug. kl. 16.05
1
2
3
4
5
6
FM: 5.07,8 min. – 18.07.92
2012:
Menn 4 x 400m finala 3. aug. kl. 16.15
1
2
3
4
5
6
FM: 3.37,03 min. – 27.06.91
2012: Hvirlan 4.00,32
Handan Menn/Kvinnur kúlustoyt kl. 16.20
Handan Menn/Kvinnur 200m kl. 16.20
Handan Menn/Kvinnur 4x400m kl. 16.25

 

 

TÍÐARÆTLAN LEYGARDAGIN 3. AUGUST 2013
Spurt Miðtein/Langtein Lop Kast
13.00 M 400m hekk Fin. (5) M/K Klingra (9/3)
13.05
13.10 K 800m (2) Fin.
13.15
13.20
13.25
13.30 M 100 i Riðil1 (5)
13.35 M 100 i Riðil2 (5)
13.40 Heiðursmerki Heiðursmerki
13.45
13.50 M 800m (7) Fin.
13.55
14.00
14.05
14.10
14.15
14.20 Heiðursmerkir Heiðursmerki
14.25 M 400m (3) Finala M/K Longd(4/3)
14.30
14.35 K 400m (3) Finala
14.40
14.45 Heiðursmerki
14.50
14.55 M/K 5.000m (13/1) Fin. M/K Sleggja (7/2)
15.00
15.05
15.10
15.15
15.20
15.25 Heiðursmerki Heiðursmerki
15.30 K 100 Finala (4)
15.35
15.40 M 100 Finala (6)
15.45
15.50 K 4x100m Finala
15.55
16.00 M 4x100m Finala
16.05 Heiðursmerki
16.10 Heiðursmerki

 

 

TÍÐARÆTLAN SUNNUDAGIN 4. AUGUST 2013
Spurt Miðtein/Langtein Lop Kast
13.00 K 100m hekk Finala (2) M/K Spjótkast (11/3)
13.05
13.10 M 110m hekk Finala (2)
13.15
13.20
13.25 M 200 i Riðil1 (4)
13.30 M 200 i Riðil2 (5)
13.35
13.40 M 1.500m (7) Finala
13.45
13.50
13.55 K 1.500m (1) Finala
14.00 M/K Trístøkk (5/1)
14.05
14.10
14.15
14.20
14.25
14.30 K/M Heiðursmerkir K/M Heiðursmerkir
14.35 K/M Heiðursmerkir K/M Heiðursmerkir
14.40 M/K Hæddarlop (4/3)
14.45
14.50
14.55
15.00 M 3.000mf (3) Finala M/K Kúlustoyt (10/4)
15.05
15.10
15.15 K/M Heiðursmerkir
15.20
15.25
15.30
15.35
15.40 K 200m Finala (4)
15.45
15.50 M 200m Finala (6)
15.55
16.00 K/M Heiðursmerkir
16.05 K 4x400m Finala
16.10
16.15 M 4x400m Finala
16.20 K/M Heiðursmerkir K/M Heiðursmerkir

 

 

0 comment
0

Related Articles